DOMOWY KOŚCIÓŁ – droga umacniania w wierze Rodzin chrzescijanskich

„Zaprawdę, powiadam wam, Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą,
To wszystkiego użyczy Im mój Ojciec, który jest w niebie.
Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani W imię moje, tam jestem pośród nich.“
( Mt 18,19-20)

Ruch Domowego Kościoła w Parafii Zwiastowania NMP w Landwarowie został założony w 2008 r. – jest owocem rekolekcji wielkopostnych prowadzonych przez ks. Piotra Główkę wraz z animatorami oazowymi z Wołomina, z Polski. Moderatorem, a zarazem założycielem kręgów rodzin jest ks. Klimaszewski z Suwałk Na wspólne spotkania, które odbywają się raz w miesiącu przyjeżdżają wraz z księdzem małżeństwa z Polski oraz ks. Paweł Chudzik razem z grupą młodzieży oazowej z Wilna. Młodzież z Wilna pomaga także założyć w naszej parafii Ruch Oazy Młodzieżowej.

Ruch Domowy Kościół zgodnie ze swą nazwą dąży do tego, aby małżonkowie pragnęli ukształtować swoje życie rodzinne zgodnie z objawionym przez Chrystusa planem Bożym. Jesteśmy przekonani, że tylko Chrystus może utworzyć prawdziwą, trwałą wspólnotę rodzinną. Celem Ruchu Domowego Kościoła jest pogłębienie wiedzy religijnej, poznawanie wymagań, jakie stawia Chrystus, aby dostosować do nich całe życie. Wysiłek ten jest dokonywany wspólnie. Chodzi nie tylko o poznanie Boga i Jego nauki, ale o spotkanie Go w Słowie Bożym, na modlitwie i w codziennym życiu.

W naszej parafii na razie mamy tzw. Kręgi Rodzin, do których mogą należeć nie tylko małżeństwa, ale także pojedynczy małżonkowie czy nawet osoby samotne. Tworzymy, więc małe wspólnoty, które pomagają sobie w ciągłym wzrastaniu duchowym, w zjednoczeniu z Bogiem, między sobą i ze wszystkimi ludźmi. Jest to bardzo potrzebne, gdyż mimo dobrej woli, znając swoją słabość wiemy jak trudno jest żyć po chrześcijańsku w dzisiejszym pogańskim świecie. Comiesięczne spotkania w naszym kręgu oraz spotkania z animatorami z Polski, wspólne rekolekcje, modlitwy dodają nam sił, zachęcają do dalszej pracy, wskazują drogę na przyszłość by się nie zagubić, by wytrwać, by być świętym.

Wszystkich poszukujących, spragnionych Boga i wspólnoty zapraszamy w 1 i 3 środę miesiąca na godz. 17.30 zaś raz w miesiącu na tzw. Dzień Wspólnoty razem z gośćmi z Polski i z Wilna.

Opiekunką Ruchu Domowego Kościoła w naszej parafii jest Alina Žostautienė

Życzymy Wam drogie rodziny wytrwałości w realizacji postanowień i przede wszystkim nie zniechęcajcie się, lecz powtarzajcie słowa:

„Ciągle zaczynam od nowa

Choć czasem w drodze upadam.

Wciąż jednak słyszę te słowa

Kochać to znaczy powstawać“