FAMILIADA – parafialne święto rodzinne

Już od czterech lat Parafialny Klub PAX organizuje Parafialne Święto Rodzinne dla członków naszych grup parafialnych oraz ich rodzin: rodziców, dziadków, rodzeństwa..

W dobie współczesnej rodzice są bardzo zajęci pracą i mało czasu poświęcają swoim dzieciom; dzieci z kolei nie znają swoich rodziców. Stąd powstają różne konflikty międzypokoleniowe. Aby wyjść temu naprzeciw zaproponowaliśmy ‘Bycie razem“. Okazało się, że zarówno dzieci jak i ich rodzice bardzo tego potrzebują. Wysiłki z naszej strony były niewielkie – a korzyść ogromna.

W pierwszych latach były to tylko spotkania dzieci i ich rodziców. Jednakże okazało się, że młodzież także tego potrzebuje.

Stąd w ubiegłym roku odbyło się pierwsze święto rodzinne młodzieży parafialnej.
Po raz kolejny dowiodło, że mamy dobrą młodzież, zatroskanych rodziców, wzajemnie bardzo siebie potrzebujemy, lecz za mało się znamy. Święto było bardzo udane; wszyscy świetnie się bawili: młodzież, rodzice, dziadkowie i nasz Ksiądz Proboszcz.

Zapewne takie parafialno-rodzinne spotkania są bardzo potrzebne. Na pewno będziemy je kontynuowali, do czego także zachęcamy inne parafie.