Sekcje sportowe

Sekcja koszykowki

118Kościół to wspólnota; to wspólnota, która przede wszystkim pomaga sobie wzajemnie. W Landwarowie już od wielu lat, taką idealną wspólnotę tworzą parafia i szkoła. Jest to ogromnie ważne i widoczne na różnych płaszczyznach; także tej sportowej. Parafia nie posiada żadnego zaplecza sportowego. Tak, więc przeprowadzenie wszystkich dziesięciu edycji Parafiad było możliwe dzięki życzliwości Dyrekcji Szkoły Polskiej im. H. Sienkiewicza w Landwarowie, a zwłaszcza jej Dyrektora Franciszka Żeromskiego.

Szkoła posiada piękną salę gimnastyczną, którą Pan Dyrektor udostępnia nieodpłatnie zarówno na zawody jak też na regularne treningi członków Klubu PAX.

Dzięki temu chłopcy, a od roku dziewczyny mogą regularnie, raz w tygodniu spotykać się na treningach piłki koszykowej. Z konieczności, zajęcia prowadzą sami. Jednakże nigdy nie było żadnych uwag wychowawczych, zaś owoce były i są ogromne. Właściwie z każdej Parafiady Międzynarodowej chłopcy przyjeżdżają z pucharami /raz nawet dziewczynom się poszczęściło/. Drużyna chłopców z wielkim powodzeniem reprezentuje klub PAX w rozgrywkach o puchar Kardynała Bačkisa itp., na naszej Parafiadzie w Landwarowie, na różnych zawodach rejonowych, międzyparafialnych itp.

Sekcja tenisa stołowego

224W odróżnieniu od koszykówki, treningi tenisa stołowego odbywają się w domu parafialnym. Mamy zakupiony własny stół do tenisa stołowego z całym zapleczem. Zainteresowanie jest ogromne, jednakże dość duże problemy ze znalezieniem profesjonalnych trenerów. W ubiegłych latach prowadziliśmy sami. Jednakże nie jest to najlepsze rozwiązanie. W bieżącym roku szukaliśmy pomocy u naszych sąsiadów – bezskutecznie. Dlatego, bardzo prosimy ludzi dobrej woli, kochających zarówno tenis stołowy jak też dzieci i młodzież – pomóżcie nam!!!!!!!!!

Pomimo powyższych trudności, nasze dzieci z powodzeniem /pięciokrotnie/ radziły sobie w Międzynarodowych Turniejach Tenisa Stołowego w Warszawie, w turniejach rejonowych, parafialnych czy parafiadowych.

Sekcja ringa

331Ringo – to dyscyplina sportowa stosunkowo mało znana na Litwie – zwłaszcza w naszym rejonie trockim. Nasze przygody z ringo datują się od I Parafiady Międzynarodowej w Warszawie /1998r./ skąd przywieźliśmy boisko, kółeczka i przede wszystkim ogromny zapał.

Dzięki wprowadzeniu tej dyscypliny sportowej do programu Parafiady w Landwarowie – kółeczka ringo zakupiło już wiele parafii.

Latem dzieci grają na boisku a zimą w sali gimnastycznej. Jest to dyscyplina, która oprócz koszykówki przynosi nam najwięcej zwycięstw zarówno na Parafiadzie w Landwarowie jak też Międzynarodowej Parafiadzie w Warszawie. Głównym ośrodkiem ringo na Litwie jest Biała Waka, gdzie zawodowi trenerzy wychowują przyszłych mistrzów na miarę Litwy, ale także i Europy. Ogromnie się cieszymy, że chociaż bardzo nieregularnie, jednakże i do nas przyjeżdża jeden z takich trenerów – Pan Henryk Baranowicz, który wprowadza naszych zawodników w najbardziej intymne tajemnice tej dyscypliny sportowej.

Zajęcia ringo w sali gimnastycznej odbywają się w każdy wtorek od godz. 17.00 do 19.00