SŁUŻBA LITURGICZNA

Za ministratów są odpowiedzialni – Marek Stasiulewicz i Robert Rogoża.

clip_image001Jest jedną z grup działających niemal przy każdej parafii. Znana jest bardziej jako ministranci i lektorzy. Naszym zadaniem jest głównie służba przy ołtarzu podczas Mszy Świętych i nabożeństw. Nasze wszystkie działania mają na celu upiększenie i pomoc w lepszym przeżywaniu Eucharystii i modlitwy. Jest to bardzo wielki zaszczyt, że możemy być najbliżej, spośród wiernych znajdujących się w kościele, Chrystusa uobecnionego w Najświętszym Sakramencie. W związku z tym musimy starać się by nasze zachowanie, nie tylko, gdy jesteśmy ubrani w białe komże i alby symbolizujące czystość, ale również w szkole, domu i na podwórku było przykładem dla naszych rówieśników. Z tego powodu staramy się wypełniać słowa św. Dominika Savio, będącego naszym patronem, który mówił: „Tu, na ziemi świętość polega na tym, aby być stale radosnym i wiernie wypełniać nasze obowiązki“. Obecnie jest nas około 30 chłopców w wieku od 9- 23 lat. Jesteśmy podzieleni na dwie grupy:

– Ministranci

– Lektorzy

Spotykamy się raz w tygodniu, aby poprzez modlitwę i naukę doskonalić nasze służenie. Poza tym wyjeżdżamy na wspólne wyjazdy podczas wakacji, ferii, jak innych wolnych dni.

Największym naszym świętem ministranckim jest Uroczystość Chrystusa Króla. Podczas uroczystej Mszy świętej, po wcześniejszym okresie próby, następuje przyjęcie nowych chłopców do grona ministrantów czy lektorów oraz ksiądz proboszcz udziela nam szczególnego błogosławieństwa na cały rok naszej służby.

Jeżeli ktoś chciałby wstąpić do naszej „białej armii“ to należy skontaktować się z księdzem Proboszczem lub siostrą katechetką na początku roku szkolnego.

„Króluj nam Chryste – zawsze i wszędzie“