WSPÓLNOTA MŁODZIEŻOWA

Początki Wspólnoty Młodzieżowej sięgają roku 1992. Przez te lata istnienia wspólnota przechodziła różnego rodzaju transformacje związane m. in. z formą spotkań. Od początku jednak każdej osobie przychodzącej na nasze spotkania towarzyszyły te same pragnienia, pragnienia bliższego poznania Boga, innych ludzi oraz siebie samego. Okazuje się, bowiem, że z czasem ludzkie serce zaczyna chcieć czegoś więcej, czegoś nieprzeciętnego – świadomego przeżywania swojej wiary, bez obłudy i sztuczności. Trudno jest jednak dzisiaj samemu odnajdywać obecność Boga w swoim życiu, trudno „odczuwać“, że Bóg przychodzi do nas w swej świętości, w swojej łaskawości. Dużo łatwiejsze staje się to, gdy wokół znajdują się osoby, które świadomie wybierają, na co dzień Boga, dla których Jezus nie jest postacią historyczną, lecz Kimś, kto jest, kto kocha, kto żyje.

112

We wspólnocie można dzielić się tym, co cieszy, tym, co boli. Nade wszystko jednak można (i należy) dzielić się radością spotykania Jezusa. Spotykania Go w modlitwie (wspólnotowej i osobistej), na Eucharystii, na pielgrzymkach, wspólnych zabawach, w najzwyklejszych sprawach codzienności.

Istnieje również aspekt czysto ludzki, zwykłej (i pięknej jednocześnie) przyjaźni, której nie sposób się nie poddać.

Wszystko to sprawia, że Wspólnota Młodzieżowa mimo różnych trudności trwa i trwać będzie tak długo, jak istnieć będą w naszej parafii osoby, którym Jezus nie jest obojętny, które potrzebują innych ludzi, by lepiej wierzyć, które dzięki swemu zaangażowaniu sprawiają, że parafia staje się miejscem wzrostu – wzrastania w osobowej relacji między kochającym Bogiem a mną, między mną a innymi i w końcu wzrastania w dobrej, przyjaźnie nastawionej relacji do siebie samego.

Opiekunem Wspólnoty Młodzieżowej jest s. Mirosława

Nasze spotkania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 15.00 – w pokoiku młodzieżowym domu parafialnego.

Serdecznie zapraszamy!!!