OGŁOSZENIA PARAFIALNE–2010.10.24

• W tym tygodniu:

Czwartek (28 października) – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

• Kontynuujemy przyjmowanie na wypominki. Czynimy to tak jak w poprzednich latach, czyli bierzemy kartki ze stolika w kościele na których wypisujemy imiona zmarłych i przynosimy do zakrystii. W tym roku Oktawa Modlitw za zmarłych będzie odprawiana w taki sposób – przyniesione przez was karteczki z imionami waszych zmarłych w czasie Oktawy będą składane na ołtarzu i w tym czasie właśnie za tych zmarłych będą odprawiane egzekwie przez osiem dni [od 1 do 8 listopada], a po egzekwiach będzie odprawiona Msza św. także w intencji właśnie tych zmarłych. Więc zamiast wyczytywania imion będą egzekwie za zmarłych.

• W następną niedzielę o godz. 15.00 będzie odprawiona dodatkowa Msza św. młodzieżowa. Swój udział w tej Mszy św. zapowiedzieli pracownicy Centrum Młodzieżowego Archidiecezji Wileńskiej. Po Mszy św. planowane jest spotkanie z gośćmi. Zapraszamy.

• Przypominamy, że w noc z soboty na niedzielę /z 30 na 31 października/ zmieniamy czas z letniego na zimowy.

• Dziękujemy szkole polskiej za porządkowanie grobów na cmentarzu na Raczkunach.. Zachęcamy także wszystkich porządkujących swoje mogiły na cmentarzach, by zauważyć groby opuszczone, zaniedbane – by także je posprzątać i zapalić świeczkę.

• Msza św. w intencji członków Żywego różańca będzie odprawiona nie w pierwszą, ale w drugą niedzielę listopada, zaś kolejne spotkanie z ks. Franciszkiem odbędzie się 24 listopada / w środę/ o godz. 15.00

• Podajemy także już dzisiaj cały porządek uroczystości w kościele i na cmentarzach w okresie Oktawy Święta Zmarłych:

– 1 listopada /poniedziałek/ – Uroczystość Wszystkich Świętych – dzień wolny od pracy – porządek Mszy świętych jak w niedzielę czyli o godz. 10.00/pol/ i o godz 12.00/lit/ oraz dodatkowa , wspólna Msza święta za zmarłych o godz. 17.00/lit-pol/

– W okresie Oktawy czyli od 1 do 8 listopada, Msze święte za zmarłych /lit-pol/ poleconych w wypominkach będą odprawiane o godz. 17.00. Przed Mszą świętą w intencji tych zmarłych będą śpiewane egzekwie.

Procesje żałobne na cmentarzach:

– 1 listopada – godz. 15.00 cmentarz na Raczkunach
    – 2 listopada – godz. 12.00 – cmentarz w Góralach
    godz. 13.00 – Murowana Waka
    godz. 14.00 – Traku Voke

godz. 15.00 – Msza święta w Trockiej Wace.

Podczas procesji żałobnych na cmentarzach będzie można poświęcić nowe pomniki.
    Dodatkowo 1 i 2 listopada Msze święte za zmarłych o godz. 17.00 będą połączone z procesją żałobną w kościele.

• 5 listopada wypada I piątek miesiąca. W tym dniu od godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, podczas której – w dwóch językach – będzie odmówiona Litania do Serca Pana Jezusa i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

• Zapraszamy chłopców do służby liturgicznej przy ołtarzu. Zgłaszać się trzeba do zakrystii.

• 27 listopada odbędzie się Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej. Zgłoszenia są przyjmowane do 22 listopada (więcej informacji szukaj w aktualiach).

• Rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej.

Zgodnie z tradycją w naszym kościele zmienia się porządek nabożeństw:

– wszystkie Msze święte w dni powszednie będą odprawiane tylko wieczorem – godz. 17.00 po polsku, o godz. 18.00 po litewsku.

Różaniec jest odmawiany pół godziny przed Mszą świętą:

w dni powszednie o godz. 16.30;
    w niedzielę o godz. 9.30.

W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.15.

W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego jest połączona z różańcem.

• W miesiącu październiku w niedziele nie śpiewamy Godzinek, zaś Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z czytaniem Dzienniczka św. s. Faustyny jest o godz. 9.10.

Z racji odmawiania różańca, w czwartki nie będzie cichej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Różaniec w tym miesiącu będą prowadzili:

– w poniedziałek, wtorek – Dzieci
    – w środę, czwartek – Członkowie Żywego Różańca
    – w piątek – Kapłani
    – w sobotę – Siostry zakonne
    – w niedzielę – Młodzież

• Organizujemy także grupę osób dorosłych przygotowujących się do sakramentów świętych. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii, do kapłanów.

• Przypominamy, że spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej odbywają się w każdą niedzielę po Mszy świętej.