OGŁOSZENIA PARAFIALNE–2010.10.31

• W tym tygodniu:

Czwartek (4 listopada) – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa [imieniny Sł. Bożego Jana Pawła II]

• Jeszcze dzisiaj o godz. 15.00 będzie odprawiona dodatkowa Msza św. młodzieżowa. Swój udział w tej Mszy św. zapowiedzieli pracownicy Centrum Młodzieżowego Archidiecezji Wileńskiej. Po Mszy św. planowane jest spotkanie z gośćmi. Zapraszamy.

• Porządek uroczystości w kościele i na cmentarzach w okresie Oktawy Święta Zmarłych:

– Jutro 1 listopada (poniedziałek) – Uroczystość Wszystkich Świętych – dzień wolny od pracy – porządek Mszy świętych jak w niedzielę czyli o godz. 10.00 (PL) i o godz. 12.00 (LT) oraz dodatkowa , wspólna Msza święta za zmarłych o godz. 17.00 (LT-PL).
    – 2 listopada [wtorek] Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – Msza święta wspólna LT-PL o godz. 17.00

– W okresie Oktawy czyli od 1 do 8 listopada, Msze święte za zmarłych (LT-PL) poleconych w wypominkach, połączone ze śpiewem egzekwii za zmarłych, będą odprawiane o godz. 17.00.

– W następną niedzielę, czyli 7 listopada nie będzie Mszy świętej o godz. 17.00 tylko będą Msze święte tak jak w zwykłą niedzielę czyli o godz. 10.00 (PL) i o godz 12.00 (LT), także połączone ze śpiewem egzekwii za zmarłych. Po Mszy świętej polskiej, czyli o godz. 11.20, dzieci i młodzież zapraszają wszystkich parafian do domu parafialnego na krótkie przedstawienie dotyczące sensu życia i śmierci.

Można otrzymać odpust zupełny dla zmarłych, jeżeli wypełnimy warunki dla otrzymania odpustu:
    – W dzień zaduszny [2 listopada] pobożnie nawiedzi kościół czy kaplicę i tam odmówi modlitwę „Ojcze nasz” i wyznanie wiary.
    – W czasie oktawy modlitw za zmarłych [1-8 listopada] pobożnie nawiedzi cmentarz i [przynajmniej w myślach] pomodli się za zmarłych.

Procesje żałobne na cmentarzach:

– 1 listopada – godz. 15.00 cmentarz na Raczkunach
    – 2 listopada – godz. 12.00 – cmentarz w Góralach
    godz. 13.00 – Murowana Waka
    godz. 14.00 – Trocka Waka

godz. 15.00 – Msza święta w Trockiej Wace.

Podczas procesji żałobnych na cmentarzach będzie można poświęcić nowe pomniki.
    Dodatkowo 1 i 2 listopada Msze święte za zmarłych o godz. 17.00 będą połączone z procesją żałobną w kościele. W procesji pójdziemy z zapalonymi zniczami, które można nabyć u dyżurnej. Znicze można nabyć już dzisiaj.

• 5 listopada wypada I piątek miesiąca. W tym dniu od godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, podczas której – w dwóch językach – będzie odmówiona Litania do Serca Pana Jezusa i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

• 6 listopada – I sobota miesiąca. Modlimy się Litanią do Matki Bożej o 16.45 [LT i PL].

• Zapraszamy chłopców do służby liturgicznej przy ołtarzu. Zgłaszać się trzeba do zakrystii.

• 27 listopada odbędzie się Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej. Zgłoszenia są przyjmowane do 22 listopada (więcej informacji szukaj w aktualiach).

• Msza św. w intencji członków Żywego różańca będzie odprawiona nie w pierwszą, ale w drugą niedzielę listopada, zaś kolejne spotkanie z ks. Franciszkiem odbędzie się 24 listopada [w środę] o godz. 15.00.

• Organizujemy także grupę osób dorosłych przygotowujących się do sakramentów świętych. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii, do kapłanów.

• Przypominamy, że spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej odbywają się w każdą niedzielę po Mszy świętej.