OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2010.11.28

• Dzisiaj jeszcze będzie odprawiona Msza św. Młodzieżowa o godz. 15.

• W tym tygodniu:
    30 listopada – św. Andrzej, apostoł, święto;
    3 grudnia – św. Franciszek Ksawery, wspomnienie; a także I piątek miesiąca. Modlimy się do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty.
    4 grudnia – I sobota miesiąca. Modlimy się Litanią do NMP po Mszy św. Roratniej.

• Rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny. Liturgia wzywa nas do czuwania, przyjmowania z wiarą wydarzeń z historii zbawienia i oceny w jej świetle spraw tego świata. Czyniąc to dobrze mamy przygotować się na „spotkanie przychodzącego Chrystusa” aby w „dniu sądu” być zaliczonym „ do Jego wybranych” i „ posiąść królestwo niebieskie”. Zgodnie z tradycją w tym okresie nie urządzamy hucznych zabaw, dyskotek czy innych uroczystości. W piątki adwentu, ale także w piątki całego roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• Wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach – adwentowej Mszy ku czci Matki Bożej. Roraty w naszej parafii w soboty o godz. 16.00 [PL] i o godz. 18.00 [LT]. Przygotujmy też lampiony, podkreślające adwentową liturgię światła i obfitość dobrych czynów, które mamy w tym radosnym czasie oczekiwania spełnić. Zachęcamy, by dzieci przynosiły przygotowane papierowe serduszka.
    Podczas Rorat będziemy się modlili za całą parafię, jednak w sposób szczególny za naszych parafian z poszczególnych ulic (także za mieszkańców tych ulic i wsi, którzy już odeszli do wieczności):

II RORATY (4 grudnia) ulice:

– Tujų, Lelijų, Kilimų, Gintaro, Lakštingalų, Ryto, Ežero, Vytauto, Šaltinio, Gaidiškių, Kalnų, Kranto, Žalioji, Kampo, Liepų, Klevų Alėja.

III RORATY (11 grudnia) ulice:

– Lentvario, Naujoji, Ribos, Gėlių, Račkūnų, Vilniaus, Konduktorių, Obelų, Pakraščio, Atgimimo.

IV RORATY (18 grudnia) ulice i wsie:

Girininkų, Kariotiškių, Naujojo Lentvario, Užukulpio, Bališkių, Dobrovolės, Gurelių, Kulokiškių, Mačiuliškių, Mūrinės Vokės, Trakų Vokės, Užukampio, Vaidegių.

Zachęcamy, by mieszkańcy tych wsi i ulic wzięli udział w Roratniej Mszy św.

• Opłatki na stół wigilijny można nabyć u dyżurnej w kościele albo na plebanii.

• W przyszłą niedzielę, 5 grudnia, po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

• Spowiedź adwentowa – 11 grudnia (sobota)

godz. 15.00 – spowiedź (PL)
    godz. 16.00 – Msza święta (PL)
    godz. 17.00 – spowiedź (LT)
    godz. 18.00 – Msza święta (LT)

• Odwiedziny chorych – 17 grudnia. Zgłoszenia chorych przyjmujemy w zakrystii bądź na plebanii.

• Można nabyć nowy numer katolickiej gazety SPOTKANIA.

• Dziękujemy wszystkim, kto wziął udział w akcji MAISTO BANKAS. Jeśli ktoś jeszcze chce przynieść produkty spożywcze dla biednych, może je przynieść do Caritas, kościoła albo na plebanię.

• Wczoraj w naszej parafii odbył się VII Festiwal Piosenki Religijnej CECYLIADA. Dla wszystkich, kto wziął udział, kto organizował to święto serdeczne Bóg zapłać. Wasze świadectwo wiary niech przynosi owoc stokrotny.

• Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy dar modlitwy.

• Pierwszy poniedziałek miesiąca (6 grudnia) modlimy się za zmarłych o godz. 17 w języku łacińskim.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2010.11.21
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2010.11.14