OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2010.12.05

• Dzisiaj jeszcze po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

• W tym tygodniu:
    6 grudnia – św. Mikołaj, biskup, drugi patron Archidiecezji Wileńskiej, wspomnienie obowiązkowe [Nie zapomnijmy obdarować dzieci choćby drobnym upominkiem.];
    7 grudnia – św. Ambroży, biskup, doktor Kościoła, wspomnienie obowiązkowe;
    8 grudnia – Niepokalane Poczęcie NMP, uroczystość. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi nam, iż Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, uchronił Ją od grzechu pierworodnego. [W WSD św. Józefa w Wilnie obłóczyny 2 kleryków [kl. Walenty]. Otoczmy modlitwą.];
    12 grudnia – III Niedziela Adwentu Gaudete.

• 6 grudnia – I poniedziałek miesiąca – modlimy się za zmarłych o 17 godz. na wspólnej mszy św. w języku łacińskim.

• Czwartkowe adoracje Najświętszego Sakramentu w czasie zimowym będą trwały 30 min., od godz. 9.30 do 10. Piątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu też będzie krótsza – od 16.15 do mszy św.

• Roraty w naszej parafii w soboty o godz. 16.00 [PL] i o godz. 18.00 [LT]. Przygotujmy też lampiony, podkreślające adwentową liturgię światła i obfitość dobrych czynów, które mamy w tym radosnym czasie oczekiwania spełnić. Zachęcamy, by dzieci przynosiły przygotowane papierowe serduszka. Podczas Rorat będziemy się modlili za całą parafię, jednak w sposób szczególny za naszych parafian z poszczególnych ulic (także za mieszkańców tych ulic i wsi, którzy już odeszli do wieczności):

III RORATY (11 grudnia) ulice:

– Lentvario, Naujoji, Ribos, Gėlių, Račkūnų, Vilniaus, Konduktorių, Obelų, Pakraščio, Atgimimo.

IV RORATY (18 grudnia) ulice i wsie:

Girininkų, Kariotiškių, Naujojo Lentvario, Užukulpio, Bališkių, Dobrovolės, Gurelių, Kulokiškių, Mačiuliškių, Mūrinės Vokės, Trakų Vokės, Užukampio, Vaidegių.

Zachęcamy, by mieszkańcy tych wsi i ulic wzięli udział w Roratniej Mszy św.

• W przyszłą sobotę (11 grudnia) w naszej parafii odbędzie się spowiedź adwentowa:
    godz. 15.00 – spowiedź (PL)
    godz. 16.00 – Msza święta (PL)
    godz. 17.00 – spowiedź (LT)
    godz. 18.00 – Msza święta (LT)

• W następną niedzielę [12 grudnia] po mszy św. o godz. 12 w domu parafialnym popołudnie adwentowe z Bocziai i Caritas dla osób starszych.

• Odwiedziny chorych – 17 grudnia. Zgłoszenia chorych przyjmujemy w zakrystii bądź na plebanii.

• Opłatki na stół wigilijny można nabyć u dyżurnej w kościele albo na plebanii.

• Dziękujemy panom Kazimierzowi, Igorowi i Vaclovasowi za pomoc w remoncie organów.
    Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia, wielu łask od Boga i opieki Niepokalanej Wspomożycielki Wiernych.

• Prośba młodzieży parafialnej:

Zbliżają się najpiękniejsze święta roku. Podejmujemy wszelkie starania, by uczynić je piękniejszymi i cieplejszymi w naszych rodzinach.

Drodzy Parafianie, zwracamy się do Was jako młodzież z Landwarowa z gorącą prośbą, by pomóc dzieciom domu dziecka „Spengla“.

Dom dziecka „Spengla“ znajduje się w Olkienikach (Valkininkai), daleko od stolicy i innych większych miast.

18 grudnia planujemy zorganizować dla dzieci Święto Bożego Narodzenia. Chcemy z nimi się podzielić ciepłością Grudniowych świąt.

Więc, 12 Grudnia wraz po Mszy Świętej, zapraszamy do domu parafialnego na krótkie przedstawienie, podczas której będą zbierane słodyczy dla dzieci z domu dziecka „Spengla“.

Boże Narodzenie – czas na cuda. Podarujmy maleńki cud dla dzieci, które go bardzo czekają.

Oczekujemy na Wasze wsparcie i pomoc.

Z szacunkiem młodzież.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2010.11.28