OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2010.12.26

• Dzisiaj po Mszy św. zapraszamy do domu parafialnego na tegoroczne jasełka, które przygotowała młodzież naszej parafii.

• W tym tygodniu:
    27 grudnia – św. Jan, apostoł i ewangelista, święto. Według tradycji w ten dzień jest święcone wino. Chętni poświęcić wino, mogą tego dnia je przynieść do kościoła.
    28 grudnia – święto Świętych Młodzianków, męczenników. Modlimy się za o obronę życia nienarodzonego.
    W tym tygodniu kończymy 2010 Rok i rozpoczynamy Nowy Rok kalendarzowy 2011. Msza św. dziękczynna za miniony rok będzie odprawiona 31 grudnia, w piątek, o 17 godz. w języku polskim, a o 18 godz. w języku litewskim. W czasie mszy św. będziemy śpiewać hymn TE DEUM. O godz. 16.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Nowy 2011 Rok rozpoczniemy Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Pokoju. Modląc się o pokój msze św. w kościele będą w porządku niedzielnym – o 10 godz. w języku polskim, o 12 godz. w języku litewskim. Przede mszą św. będzie śpiewany hymn O STWORZYCIELU DUCHU PRZYJDŹ. Za odśpiewanie hymnu w kościele lub w kaplicy można uzyskać odpust zupełny.
    1 stycznia to także pierwsza sobota miesiąca, więc modlimy się po Mszy św. litanią do Matki Bożej.

• 2 stycznia, niedziela, w naszym kraju, jak i w wielu innych krajach, będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywana Trzech Króli. Ta uroczystość jest przeniesiona na niedzielę, by każdy, to jest i ludzie pracy, mogli w ten dzień uczestniczyć we mszy św. W tym dniu świecone są: złoto, kadzidło, mirra i kreda.

• Niedawno ukazała się książka w całości przygotowana i zredagowana przez księży z Wileńszczyzny. Takim gestem uhonorowano rok kapłański, dlatego jej bohaterem jest niekwestionowany autorytet ks. prałat Józef Obrembski. Wszyscy znamy tę postać, warto więc dowiedzieć się jak wyglądała jego praca z punktu widzenia ksieży. Fabułę napisało życie, ale teksty wyszły spod piór kapłanów, z którymi spotykacie się na co dzień.

Książka zawiera też prace naukowe – lektura tych tekstów pozwoli zgłębić istotę powołania i przynajmniej w części zrozumieć z czym boryka się współczesny Kościół. To naprawdę wspaniała przygoda duchowa! Zachęcamy wszystkich do kupna pierwszego tomu z cyklu „Wielcy ludzie Wileńszczyzny”- „„Józef Obrembski – Kapłan według serca Bożego”.
    Książkę mozna nabyć u dyżurnej. Wartość książki 15 Lt.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2010.12.19
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2010.12.12