OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2011.01.02

• Caritas podziękowanie:

„Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu“ [Dz 20,35]

Caritas wileńskiej archidiecezji i parafialny Caritas pragnie PODZIĘKOWAĆ każdemu, kto ofiarował produkty w czasie akcji „BANK ŻYWNOŚCIOWY” w listopadzie miesiącu w sklepie Maxima na ul. Klewu aleja oraz za przyniesioną żywność do domu parafialnego. Dziękujemy wszystkim tym, którzy dzielą się z najuboższym bliźnim i chlebem, i sercem.

Dziękujemy każdemu, kto kupił świecę CARITAS. Poprzez kupno wigilijnej świecy każdy wykorzystał szansę by okazać bliźniemu pomoc i obdarzyć radością. Świeca CARITAS to również dopełnienie symbolu wolnego miejsca przy naszym świątecznym stole. Dziękujemy za wasze świadectwo miłości dla człowieka, dla Boga, który staje się człowiekiem.

Dzięki wam, potrzebujący pomocy, zostali obdarzeni świąteczną paczką.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia za waszą dobroć niech Boża Dziecina nieba wam przychyli.

Bóg zapłać!

• Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na styczeń

Ogólna:

Aby bogactwa świata stworzonego – jako cenny dar Boga dla ludzi – były chronione, dobrze wykorzystywane i dostępne dla wszystkich.

Misyjna:

Aby chrześcijanie doszli do pełnej jedności, świadcząc, że Bóg jest Ojcem całej ludzkości.

• Po Mszy św. członkowie Żywego Różańca zmieniają intencje na bieżący miesiąc i tajemnic różańcowych.

• W poniedziałek jest wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. Dla naszej parafii to jest szczególnie ważne, bo w parafii pracują Siostry Imienia Jezus. W tym dniu modlimy się za sióstr i prosimy o liczne i święte powołania.

Poniedziałek jest też pierwszym poniedziałkiem miesiąca. Modlimy się za zmarłych. Wspólna msza św. w języku łacińskim o godz. 17.

Mszy św. o godz. 18 mszy św. nie będzie.

• Piątek w tego tygodnia jest pierwszym piątkiem miesiąca. Modlimy się litanią do Najświętszego Serca Jezusowego.

• W następną niedzielę chcemy zachęcić wiernych do zobowiązania się w dzieło Duchowej Adopcji dziecka, któremu grozi zabicie w łonie matki. Chętnych więcej o tym się dowiedzieć a także pragnących w takie dzieło się włączyć, zapraszamy na spotkanie w piątek o 15 godz. w domu parafialnym.

• W następną niedzielę, III Niedziela Bożego Narodzenia, Chrzest Pański. Tym świętem zakończymy okres Bożego Narodzenia i rozpoczniemy okres Zwykły.

• Od tej niedzieli zaczynamy zapisywać chętnych w tym roku przyjąć sakrament bierzmowania. Zapisać się można przez cały styczeń. Przygotowania rozpoczną się od lutego. Zapisać się można u kapłanów albo u s. Mirosławy. Przypominamy, że sakrament bierzmowania może przyjąć każdy, kto jest ochrzczony, ma ukończone 14 lat i jeszcze nie jest bierzmowany (gdyż ten sakrament przyjmuje się jeden raz w życiu).

• Od czwartku chcemy zacząć odwiedzać parafian. Kolędować będziemy u tych, którzy będą chcieli, by ich rodzinę odwiedził kapłan, by dom był pobłogosławiony i którzy chcą się spotkać z kapłanem. Kolędować będziemy także i w piątek.

We czwartek i w piątek kolędę rozpoczniemy od godziny 10.
    We czwartek odwiedzimy mieszkańców ulicy: Gėlių.
    A w piątek mieszkańców ulicy: Naujoji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2010.12.26
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2010.12.19