OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2011.01.09

• Obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Tym świętem zakończamy okres Bożego Narodzenia i rozpoczynamy okres Zwykły. Według tradycji kolędy w kościele są śpiewane do 2 lutego. Okres Zwykły będzie trwał do 9 marca [w tym roku 9 marca Środa Popielcowa].

• W tym tygodniu, 13 stycznia obchodzimy Dzień Obrońców Wolności. Modlimy się za nasz kraj dziękując Bogu za wolność i prosząc o wierność przykazaniom Bożym. W tym roku mija 20 lat od wydarzeń z 1991 r.

• 15 stycznia w seminarium WSD św. Józefa w Wilnie 5 kleryków po 6 latach studii otrzyma święcenia diakonatu. 4 z nich są z naszej archidiecezji. Zachęcamy, by otoczyć ich swoją modlitwą.

• 2011 Rok przez biskupów Litwy jest ogłoszony Rokiem Miłosierdzia.
    Biskupi zachęcają by w tym roku:

• wybaczyć nam zrobione krzywdy;
    • prosić o przebaczenie za krzywdę, jaką my uczyniliśmy bliźnim
    • gorliwie korzystać z Sakramentu Pojednania
    • modlić się o miłosierdzie Boże dla tych, którzy są daleko od Boga a także wszystkim ludziom
    • czytać Pismo święte, Dzienniczek św. s. Faustyny i inne książki o miłosierdziu Bożym
    • nawiedzić Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie (ul. Dominikańska 12), gdzie jest obraz Jezusa Miłosiernego.

15 stycznia na mszy św. o godz. 17.30 w archikatedrze wileńskiej zostaną przez J.E. Kardynała Audrysa J. Baczkisa poświęcone obrazy Jezusa Miłosiernego. Obrazy 16 stycznia wyruszą do wszystkich diecezji naszego kraju – najpierw do katedr a później do parafii.

• W następną niedzielę, 16 stycznia, po Mszy świętej spotkanie rodziców dzieci I-Komunijnych.

• Także w następną niedzielę odbędzie się w naszej parafii już kolejna FAMILIADA – czyli święto sportowe dzieci z grupek parafialnych wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami czy rodzeństwem. Początek święta o godz. 15.00 w sali gimnastycznej Szkoły Polskiej. Serdecznie zapraszamy
    Zapisujemy chętnych w tym roku przyjąć sakrament bierzmowania. Zapisać się można przez cały styczeń. Przygotowania rozpoczną się od lutego. Zapisać się można u kapłanów albo u s. Mirosławy. Przypominamy, że sakrament bierzmowania może przyjąć każdy, kto jest ochrzczony, ma ukończone 14 lat i jeszcze nie jest bierzmowany (gdyż ten sakrament przyjmuje się jeden raz w życiu).

• W tym tygodniu chcemy znowu odwiedzić parafian. Kolędować będziemy we czwartek, piątek i sobotę.
    Czwartek – od godz. 10 ul. Ribos.
    Piątek – od godz. 10 ul. Sodų.
    Sobota – od godz. 17 Pakalnės skg. 5 i 7.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2010.01.02
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2010.12.26