OGŁOSZENIA PARAFIALNE –2010.11.21

• Dzisiaj można otrzymać odpust zupełny wypełniwszy zwykłe warunki i odmówiwszy modlitwę „O Jezu najsłodszy”.

• W tym tygodniu:
    – poniedziałek (22 listopada) –Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – Patronki muzyki kościelnej;
    – środa (24 listopada) – wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung Lac i Towarzyszy.

• Biskupi Litwy zachęcają wszystkich do modlitwy dziękczynnej za życie i miłosierdziu Ojca niebieskiego powierzać wszystkich zabitych w łonie matki. Z tej okazji 23 listopada o godz. 15, która też jest godziną miłosierdzia, w całej Litwie będą dzwoniły dzwony kościelne za dzieci nienarodzone. W taki sposób też wspominamy 55 rocznicę pozwolenia przez ministra zdrowia na prawne aborcje.

Odpowiadając na wezwanie Benedykta XVI do wspólnej modlitwy razem z nim w intencji życia zapraszamy na modlitewne spotkanie 27 listopada w katedrze wileńskiej o godz. 19.30. modlitwie będzie przewodniczył j.Em. Kardynał A.J. Baczkis.

W poniedziałek, 22 listopada, po mszy św. odbędzie się spotkanie z o. Józefem w domu parafialnym o adopcji serca.

• W następną niedzielę (28 listopada) będzie odprawiona Msza św. młodzieżowa o godz. 15.

• W najbliższą środę (24 listopada) o godz. 15 odbędzie się kolejne spotkanie Członków Żywego Różańca z ks. Franciszkiem.

• Jak zapowiadaliśmy w najbliższą sobotę odbędzie się w naszej parafii VII Festiwal Piosenki Religijnej „CECYLIADA”. Dodatkowa Msza święta , w której będą uczestniczyły zgłoszone zespoły i soliści z całej Archidiecezji Wileńskiej będzie odprawiona o godz. 10.00. zaś przegląd piosenek będzie się odbywał w domu parafialnym przez cały dzień. CECYLIADA to wielkie święto religijne, zapowiedziało przyjazd wiele gości, mamy, więc nadzieję, że naszych parafian także nie zabraknie. Serdecznie zapraszamy.

• Następna niedziela jest już I Niedzielą Adwentu, dlatego wszelkie huczne zabawy młodzieżowe dozwolone są tylko do soboty do godz. 24.00. Przypominamy, że ADWENT jest czasem radosnego oczekiwania na Przyjście Chrystusa. Zgodnie z tradycją w tym okresie nie urządzamy hucznych zabaw, dyskotek czy innych uroczystości. W piątki adwentu, ale także w piątki całego roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• RORATY czyli dodatkowa Msza święta wotywna o Matce Bożej będzie odprawiana w soboty:

godz. 16.00 (PL)

godz. 18.00 (LT)

W czasie adwentu msze św. poranne będą także odprawiane. O godz. 8.00 – PL, o 9.00 – LT.

• Tradycyjnie już dzieci na Roraty przynoszą lampiony i podpisane serduszka, zaś osoby dorosłe świece w pojemnikach szklanych. Świece można przynieść ze sobą bądź nabyć w kościele.

• Podczas Rorat będziemy się modlili za całą parafię, jednak w sposób szczególny za naszych parafian z poszczególnych ulic:

I RORATY (27 listopada) ulice:

– Bažnyčios, Mokyklos, Lauko, N.Sodybos, Pietų, Sodų, Geležinkelio, Pakalnės, Trumpoji.

II RORATY (4 grudnia) ulice:

– Tujų, Lelijų, Kilimų, Gintaro, Lakštingalų, Ryto, Ežero, Vytauto, Šaltinio, Gaidiškių, Kalnų, Kranto, Žalioji, Kampo, Liepų, Klevų Alėja.

III RORATY (11 grudnia) ulice:

– Lentvario, Naujoji, Ribos, Gėlių, Račkūnų, Vilniaus, Konduktorių, Obelų, Pakraščio, Atgimimo.

IV RORATY (18 grudnia) ulice i wsie:

Girininkų, Kariotiškių, Naujojo Lentvario, Užukulpio, Bališkių, Dobrovolės, Gurelių, Kulokiškių, Mačiuliškių, Mūrinės Vokės, Trakų Vokės, Užukampio, Vaidegių.

Zachęcamy, by mieszkańcy tych wsi i ulic wzięli udział w Roratniej Mszy św.

• W pierwszą niedzielę adwentu będą pobłogosławione opłatki.

• Spowiedź adwentowa – 11 grudnia (sobota)
    godz. 15.00 – spowiedź (PL)
    godz. 16.00 – Msza święta (PL)
    godz. 17.00 – spowiedź (LT)
    godz. 18.00 – Msza święta (LT)

• Odwiedziny chorych – 17 grudnia. Zgłoszenia chorych przyjmujemy w zakrystii bądź na plebanii.

• Ministrantów zapraszamy dzisiaj na święto w domu parafialnym o godz. 13.30.

• Dziękujemy za ofiary, które złożyliście w dniu dzisiejszym na seminarium.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2010.11.14
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2010.11.07