OGŁOSZENIA PARAFIALNE –2010.12.12

• W tym tygodniu:
    13 grudnia – św. Lucji, dziewicy i męczennicy,
    14 grudnia – św. Jana od Krzyża, kapłana, Doktora Kościoła.

• Po Mszy św. zapraszamy do domu parafialnego na krótkie przedstawienie, po którym będą zbierane słodyczy dla dzieci z domu dziecka „Spengla“ w Olkienikach (Valkininkai). 18 grudnia te słodycze mają być podzielone dzieciom z domu dziecka.

• Dzisiaj po mszy św. o godz. 12 w domu parafialnym odbędzie się popołudnie adwentowe z Bocziai i Caritas dla osób starszych.

• W środę [15 grudnia] o godz. 15.00 kolejne spotkanie Członków Żywego Różańca z ks. Franciszkiem. Tematem spotkania będzie Adopcja Duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki.

Wzrastająca liczba aborcji, cała sprawa wokół metody In vitro oraz gorące prośby Ojca świętego Benedykta XVI powinny poruszyć nasze sumienia i skłonić do wzmożonej modlitwy, postu i ofiary w intencji obrony poczętego życia.

Pragniemy więc i w naszej parafii założyć Ruch Duchowej Adopcji. Dlatego na to pierwsze spotkanie zapraszamy nie tylko Członków Żywego Różańca ale wszystkich, którzy chcieliby poprzez modlitwę przez 9 miesięcy ocalić życie bezbronnemu dziecku.

Przypominamy – spotkanie odbędzie się w najbliższą środę o godz. 15.00 w domu parafialnym.

• Roraty w naszej parafii w soboty o godz. 16.00 [PL] i o godz. 18.00 [LT]. Przygotujmy też lampiony, podkreślające adwentową liturgię światła i obfitość dobrych czynów, które mamy w tym radosnym czasie oczekiwania spełnić. Zachęcamy, by dzieci przynosiły przygotowane papierowe serduszka. Podczas Rorat będziemy się modlili za całą parafię, jednak w sposób szczególny za naszych parafian z poszczególnych ulic (także za mieszkańców tych ulic i wsi, którzy już odeszli do wieczności):
    IV RORATY (18 grudnia) ulice i wsie:
    Girininkų, Kariotiškių, Naujojo Lentvario, Užukulpio, Bališkių, Dobrovolės, Gurelių, Kulokiškių, Mačiuliškių, Mūrinės Vokės, Trakų Vokės, Užukampio, Vaidegių, Trakų, Geologų.
    Zachęcamy, by mieszkańcy tych wsi i ulic wzięli udział w Roratniej Mszy św.

• Odwiedziny chorych – 17 grudnia. Zgłoszenia chorych przyjmujemy w zakrystii bądź na plebanii.

• Opłatki na stół wigilijny można nabyć u dyżurnej w kościele albo na plebanii.

• Bóg zapłać za ofiary, które złożyliście na tacę, będą one przekazane dla Caritas. W taki sposób pełnimy dzieła miłosierdzia i opiekujemy się ludźmi biednymi. Niech Bóg Miłosierny wynagrodzi za waszą hojność.

• Dziękujemy dla wszystkich, którzy wzięli udział we wczorajszym dniu skupienia i w taki sposób szykują się na święta Bożego Narodzenia.

• Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask do Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

• W następną niedzielę do naszego kościoła będzie przyniesione Światełko Pokoju. Można je będzie zabrać do domu, a w wieczór wigilijny zapalić na stole wigilijnym.

• W następną sobotę i niedzielę można będzie nabyć świece Caritas. Wartość takiej świecy 1,20 Lt. Jeśli ktoś złoży większą ofiarę w taki sposób wesprze Caritas parafialny.

• Zbliżają się uroczystości Bożego Narodzenia. W naszym kościele nabożeństwa odbędą się w takim porządku:
    24 grudnia – Pasterka o 21 godz. w języku litewskim, o 23 godz. w języku polskim;
    25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego, msze św. o godz. 10 w języku polskim, o 12 godz. języku litewskim;
    26 grudnia – o godz. 10 w języku polskim, o 12 godz. w języku litewskim.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2010.12.05
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2010.11.28