OGŁOSZENIA PARAFIALNE –2010.12.19

• „ Słowo stało się ciałem
    i zamieszkało wśród nas „
    ( J 1, 14)

Drodzy Parafianie ! Szanowni Goście !
    Po raz kolejny jest nam dane pochylić się nad Tajemnicą Narodzin Syna Bożego, który z miłości do nas i dla naszego zbawienia przyszedł na świat.
    Przesyłamy najserdeczniejsze życzenia, aby tajemnica obecności Boga ze swoim ludem, objawiona w Betlejem, urzeczywistniała się w życiu osobistym , rodzinnym i obfitowała darami: miłości, pokoju serca, pomyślności, zdrowia oraz radości w Waszym życiu.
    Życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny na radosne dni Świąt Bożego Narodzenia.

• Jutro, 25 grudnia, Uroczystość Bożego Narodzenia msze św. w kościele w porządku niedzielnym – o 10 godz. w języku polskim, o 12 godz. w języku litewskim.

• 26 grudnia, niedziela, Święto Świętej Rodziny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy współmałżonków, by razem przybyli na mszę św. podczas, której będą odnawiane przyrzeczenie ślubne. Po Mszy św. zapraszamy do Domu Parafialnego obejrzeć Jasełka przygotowane przez młodzież parafii.

• Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zatroszczyli się by nasz kościół wyglądał świątecznie. Dziękujemy dla Lentvario girininkija, że ofiarowali choinkę dla panów, którzy ją przywieźli. Dziękujemy dla pana Waclawa Dajnarawicziusa; Bóg zapłać dla wszystkich, którzy upiększali i pomagali w dekoracji kościoła w zbudowaniu żłóbka. Dla wspólnego dobra zostawiliście swoje sprawy w domach, by zatroszczyć się o dobro wspólnoty. Bóg zapłać.
    Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryków Roberta i Aleksandra.

• Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech pomaga nam w przeżywaniu tych radosnych, rodzinnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia.

• OGŁOSZENIA PARAFIALNE –2010.12.19

• Dzisiaj do naszego kościoła, do naszej parafii zostało przyniesione Światło Pokoju. Dziękujemy harcerzom, że troszczą się by Światło Pokoju dotarło i do nas. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei – tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Także są jeszcze do nabycia świece Caritas [wartość – 1.20 Lt]. Można je nabyć przy kościele albo w Caritas w Domu Parafialnym. Niech nie zabraknie na świątecznych stołach tej wigilijnej świecy płonącej Światłem Pokoju z groty betlejemskiej.
    Dziękujemy dla wszystkich, którzy już nabywając świece Caritas wsparli dzieła Caritas.

• Kończy się czas Adwentu. Dziękujemy Bogu za adwentowe czuwanie, zamyślenie, przemianę serc oraz za otrzymane łaski w czasie adwentowego dnia skupienia.

• W piątek, 24 grudnia, adoracji o 16.45 i mszy św. o godz. 17 i 18 nie będzie. 24 grudnia – jest to wigilia Bożego Narodzenia. Jest to dzień postu i modlitw przygotowujących nas na przeżywanie narodzin Jezusa Chrystusa, który przychodzi by przynieść nam wolność i pokój, pokonać grzech i śmierć. Zadbajmy w naszych domach i wspólnotach rodzinnych o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech nie zabraknie modlitwy, lektury Pisma świętego o narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem i wspólnego śpiewu kolęd. Miejmy serca wrażliwe, otwarte i pełne miłości. Radujmy się przede wszystkim Tajemnicą Narodzenia Zbawiciela, dzielmy tę radość z innymi i dziękujmy Bogu za dar Wcielenia Bożego Słowa.

• Pasterki w naszym kościele zostaną odprawione o godzinie o 21 godz. w języku litewskim, o 23 godz. w języku polskim. O godz. 22.30 do Mszy św. odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
    W Trockiej Wace Pasterka będzie odprawiona o godz. 20 w języku litewskim i o 21.30 w języku polskim.

• Msze święte w Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia) oraz w Święto Świętej Rodziny (26 grudnia) będą odprawiane jak w każdą niedzielę o godz. 10 w języku polskim, o 12 godz. języku litewskim.
    W niedzielę, 26 grudnia, obchodzimy Święto Świętej Rodziny zachęcamy małżonków do odnowienia przyrzeczeń ślubnych.
    W Trockiej Wace 25 grudnia (sobota) Mszy św. nie będzie, a w niedzielę (26 grudnia) Msza św. o godz. 8.

• W ubiegłym tygodniu odwiedzaliśmy chorych dziękujemy dla wszystkich, którzy pomogli, aby taka wizyta się mogła odbyć, a także za cierpliwość czekając na kapłanów.

• Bóg zapłać za słodycze złożone w darze dla domu dziecka „Spengla“ w Olkienikach (Valkininkai). Wczoraj wszystkie dary były przekazane dzieciom. Wkrótce na stronie internetowej parafii ukażą się zdjęcia z tego wyjazdu.

• Dziękujemy za wszelki ofiary, jakie składacie na potrzeby parafii i utrzymanie kościoła.

• Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask do Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2010.12.12
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2010.12.05